Wybierz z nami dobre biuro podatkowe – Sprawdź

Jak wybrać dobre biuro podatkowe – Zapraszamy

Każdy właściciel nowopowstałej firmy w pierwszej kolejności szuka dobrego biura podatkowego. Dobra Pomoc księgowa jest najlepszym rozwiązaniem dla początkującego przedsiębiorcy, który dopiero zaczyna swoją drogę z własną działalnością gospodarczą ale również dla przedsiębiorcy, który istnieje już długo na rynku a jego rozliczenia księgowe są coraz trudniejsze. Tylko jak znaleźć dobre biuro księgowe?

Jest kilka kwestii którymi powinien kierować się przedsiębiorca szukając dobrego biura księgowego. Ważne jest sprawdzenie wszystkich informacji, ponieważ właściciele biur podatkowych nie zawsze są uczciwi wobec potencjalnych klientów kierując się przede wszystkim dobrem własnym na konkurencyjnym rynku usług rachunkowych.

Polecamy: usługi księgowe Poznań


Kwalifikacje i obsługa petentów

Już na pierwszym spotkaniu ze swoim potencjalnym biurem księgowym bardzo łatwo można zauważyć kilka ważnych informacji. Już na pierwszy „rzut oka” można rozróżnić księgową z pasją od księgowej z przypadku. Pierwsze spotkanie przybliży nam nie tylko podejście do klienta ale również to czy podejście jest indywidualne czy „z automatu”. Niestety często zdarza się, że biura nie chcą odchodzić od swoich starych standardów nie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta indywidualnego. W efekcie końcowym klient musi zgodzić się na warunki oferowane przez biuro rachunkowe bez możliwości negocjacji. Przedsiębiorca pytając księgowego o najlepsze rozwiązania dla swojej firmy z pewnością zwróci uwagę na łatwość odpowiedzi na zadawane pytania. Jeśli biuro rachunkowe ma problemy z odpowiadaniem na pytania przedsiębiorcy, może to oznaczać brak doświadczenia w danej branży [przedsiębiorcy. W takiej sytuacji lepsze będzie znalezienie innego biura rachunkowego.

Plecamy: https://znany-ksiegowy.pl/

Kolejnym kryterium którym musi kierować się klient przy wyborze biura to ogólny porządek w dokumentacji. Musisz się przyjrzeć czy biuro dochowuje wszelkich staranności, aby dokumenty innych klientów nie były narażone zagubienie. Kolejnym kryterium którym warto zwrócić uwagę to fakt, czy pracownica księgująca dokumenty klientów jest właściwie przeszkolona. W biurach księgowych często zatrudnia się studentów do wprowadzania danych, którzy nie mają wymaganej wiedzy, a co za tym idzie, nie są na bieżąco z aktualnymi zmianami. Wiele błędów popełnionych przez takie osoby są wykrywane w bieżącym miesiącu. Niestety skutki błędów niewykwalifikowanych osób prowadzą do błędnych rozliczeń oraz deklaracji, a nawet do kontroli urzędów skarbowych. Przedsiębiorcy którzy decydują się na dane biuro księgowe powinni upewnić się kto będzie osobą obsługującą ich księgowość oraz jakim wykształceniem i kwalifikacjami osoba ta się prezentuje. Przedsiębiorca decydujący się na podpisanie umowy z biurem rachunkowym ma pełne prawo do żądania przedstawienia dokumentów potwierdzających kompetencje osoby obsługującej jego rachunkowość.